Помощ за LibreOffice 7.1
Определя настойките на сигурността при записване на документи, при свързване с Уеб и при отваряне на документи, съдържащи макроси.
Отваря диалоговия прозорец „Настройки и предупреждения за сигурността“.
Можете да въведете главна парола, за да улесните дотъпа до сайтове, които изискват потребителско име и парола.
Ако е отметнато, LibreOffice ще записва в защитен вид всички пароли, които използвате за достъп до файлове от уебсървъри. След това можете да извличате паролите от списъка, като въведете главната парола.
Отметнете, за да разрешите паролите на всички връзки да бъдат защитени с главна парола.
Отваря диалоговия прозорец за въвеждане на главната парола.
Пита за главната парола. Ако я въведете правилно, се показва диалоговият прозорец „Съхранена информация за връзка с Уеб“.
Диалоговият прозорец „Съхранена информация за връзка с Уеб“ показва списък на уебсайтове и потребителски имена, които сте въвеждали по-рано. Можете да изберете някой от записите и да го премахнете от списъка. Освен това можете да видите паролата за избрания запис.
Служи за задаване нивото на защита при изпълняване на макроси и авторите на макроси, на които имате доверие.
Отваря диалога Сигурност на макросите.
Позволява ви да избирате измежду различни местоположения за съхранение на инсталирани ключове, когато подписвате документи във формат ODF или експортирате подписани PDF файлове. (Само в системи, които използват Network Security Services NSS.)
Отваря диалога Път за сертификати.